8. Uluslararası İdeal Home Ev Eşyaları ve Züccaciye Fuarındayız! | Comfort Time

Sizi sıkıntıya sokmayacak, uzun süre montaj edildiği yerde hizmet verecek, kırılmayacak ve fiziksel özelliklerini yıllarca kaybetmeyecek bir Tribün Koltuğu satın almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki yazılanları uygulayınız;

1- Tribün Koltuğu satın almayı düşündüğünüz firmaların tamamından, birer şahit numune isteyiniz.

2- Tribün Koltuğu satın almayı düşündüğünüz firmaların tamamından, göndermiş oldukları şahit numune ile, satınalmanız halinde üretecekleri ürünlerin tamamının şahit numune ile tamamen aynı özelliklere sahip olacağını belirtir birer taahhütname isteyiniz. Ürününe güvenen firma size bu taahhütnameyi vermekten çekinmeyecektir.

3- Tribün Koltuğunun ağırlığını değil, darbe dayanım özelliğini gözönünde bulundurun. Ağır olan ürün değil, hammaddesi yüksek darbe dayanımlı olan ürün sağlamdır.

4- Tribün Koltuğu satın almayı düşündüğünüz tüm firmaların şahit numuneleri üzerinde şu testleri yapınız;

a) Tüm şahit Tribün Koltukları üzerinden kamyon geçiriniz. Göreceksiniz ki darbe dayanımı yüksek olan özel hammaddeden üretilmiş şahit Tribün Koltukları kırılmayacak, diğerleri kırılacaktır. Şunu unutmamak gerekir ki Tribünlerdeki fiziki etki en az kamyonun etkisine eşdeğerdir. Test sonucunda kırılan koltukları elemenizi öneririz.

b) Tüm şahit Tribün Koltuklarını düz bir zemin üzerine koyunuz ve oturma yüzeylerine su dökünüz. Üzerinde su kalan Tribün Koltuğu, su tahliye sistemi problemli bir Tribün Koltuğudur ve kullanıldığı sürece bir çok sıkıntı yaşatır.

c) Tüm şahit Tribün Koltuklarında su tahliye sisteminin delikten mi yoksa kanaldan mı yapıldığını gözlemleyiniz.Suyun tahliyesi delikten yapılıyorsa bir çok olumsuzluk sizi bekliyor demektir. Zaman içerisinde toz, çamur, rüzgarla gelen çevresel atıklar ve seyircilerin yediği kuruyemiş kabuk ve çekirdekleri tahliye deliğini tıkayacak, delik tıkandığı için Tribün Koltuğu üzerindeki su tahliye edilemeyecek ve ürün üzerinde kalacaktır. Tribün Koltuğu üzerinde kalan su hem seyircilerin oturmasına zorluk teşkil edecek, hem de Tribün Koltuğunun yüzeyinin bozulmasına sebebiyet verecektir. Su tahliyesinin delikten yapılmasının bir başka olumsuzluğu da bağlantı vidalarına verdiği zarardır. Tribün Koltuğunun oturma yüzeyi ortasında bulunan tahliye deliğinden su direkt olarak Tribün Koltuğunun altına geçmektedir, yani Tribün Koltuğunun zemine vidalarla bağlandığı bölgeye. Direkt olarak ürün altına geçen su öncelikle deliğin etrafında bulunan bağlantı vidaları bölgesinde birikecek ve vidaların kısa bir zamanda korozyona uğramasına sebep olacaktır. Su tahliyesi kanaldan yapılıyor olursa bu problemlerin hiçbiri yaşanmayacaktır.

d) Alev Almazlık (Tutuşmama) özelliği istiyorsanız tüm şahit Tribün Koltuklarına şu deneyi uygulayın; Pürmüz veya çakmakla Tribün Koltuğunu tutuşturmaya başlayınız, Tribün koltuğu alev alınca pürmüz veya çakmağı çekiniz. Alev alan Tribün Koltuğu pürmüz veya çakmak çekildikten sonra yanmaya devam ediyor ve sönmüyorsa bu Yanan bir Tribün Koltuğudur, şayet alev alan Tribün Koltuğu pürmüz veya çakmak çekildikten sonra maksimum 30 sn.içinde sönüyorsa bu Alev Almaz bir Tribün Koltuğudur. Standartta kendiliğinden sönme süresine ve damlaların etkisine göre Alev Almazlık derecesi sınıflandırılmaktadır.

5- Tüm Tribün Koltukları yukarıda anlattığımız kriterlere sahip olmalıdır, çünkü tüm tribünlerde taraftar fanatizmi yaşanmaktadır. Bu özelliklerde olmayan Tribün Koltuğu kullanmanız halinde SIK SIK YENİLEME YAPMAK ZORUNDA KALIRSINIZ.

 


Bayram DEMİRCİOĞLU

Makine Mühendisi

8. Uluslararası İdeal Home Ev Eşyaları ve Züccaciye Fuarındayız!
Hedefimiz;

Dünyadaki tüm yenilikleri takip ederek ve uygulayarak, üretim kalitemizi en üst düzeye çıkartmak suretiyle siz değerli müşterilerimize

comfort time

E-BÜLTENE KAYIT OL

Comfort Time
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Comfort Time
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
01:35